Корисно знати

Обов’язковий іспит з іноземної мови в 2016 році не стане перешкодою для вступу

 06-10-15, 10:24 /  КАТЕГОРІЯ: НОВИНИ
Що таке ДПА і чим воно відрізняється від ЗНО?  В чому переваги проведення ДПА у формі ЗНО? Чому іноземна мова включена до переліку предметів, ДПА з яких є обов’язковою?  Чому це важливо для реформування шкільної освіти?
ДПА – це державна підсумкова атестація, або знайомі більшості з дитинства «випускні іспити». Раніше випускні іспити для 11 класу проводилися безпосередньо в школі та оцінювалися за 12-бальною шкалою. ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання) здавалося окремо, у формі тесту і окремо оцінювалося відповідними балами. В 2015 році був проведений експеримент – поєднання ДПА (випускного іспиту) та ЗНО (зовнішнього незалежного оцінювання) з української мови. Така практика дала позитивні результати, оскільки дозволила учням зосередитися на підготовці саме до ЗНО, не витрачаючи час та зусилля ще й на здачу випускного іспиту з української мови. 
Окрім того, поєднання ЗНО та ДПА дало можливість більш об’єктивно оцінити знання випускників і виключити суб’єктивний фактор в оцінюванні. Це дозволило отримати загальну картину рівня підготовки наших учнів з предмету «Українська мова та література», а отримані результати є надзвичайно важливими для формування освітньої політики в середній школі.
Тому в 2016 році практика загальнообов’язкових іспитів у форматі  ЗНО+ДПА буде розширена – всі учні-випускники 11 класу складатимуть об’єднаний тест вже з трьох предметів – української мови та літератури, іноземної мови та математики або історії (на вибір).
Обов’язкове складання ДПА у формі ЗНО з іноземної мови часто називають «обов’язковим ЗНО з англійської», проте це не зовсім так – учні можуть складати іспит з тієї іноземної мови, яка в них в школі була «основною іноземною». Тобто, якщо це була школа, наприклад, з поглибленим вивченням німецької мови – то випускники можуть писати тест саме з німецької мови.
Інший міф-побоювання, пов’язаний з обов’язковим ДПА-ЗНО з іноземної мови – що такий тест буде обов’язковим для вступу до університетів і може завадити тим випускникам, в яких іноземна мова не викладалася належним чином у школі, стати студентами. Ці твердження не відповідають дійсності – шанси стати студентами у випускників 2016 року будуть такими ж самими, як і у випускників 2015 року. Результат ЗНО з іноземної мови матиме значення тільки для тих абітурієнтів, які обиратимуть відповідні університети та спеціальності, де знання іноземної мови є критично важливим і зазначене в правилах прийому – наприклад, при вступі на спеціальність «англійська мова та література».
Результати такого іспиту з іноземної мови, проведеного у формі зовнішнього незалежного оцінювання, покажуть, яким є справжній рівень знань з іноземної мови в тих чи інших навчальних закладах України. Це необхідно, в першу чергу, для того, щоб виробити відповідну політику у сфері вивчення іноземних мов в українських школах та покращити якість викладання цих предметів, адже знання іноземної мови є надзвичайно важливим для подальшого навчання та успішної кар’єри наших випускників.
Відповідний наказ Міністерства освіти і науки України.
 

Поради молодому вчителеві і не тільки…

Необхідно:
·         - любити свою роботу й учнів, яких вам довірили навчати й виховувати;
·         - не дискредитувати свій авторитет – він повинен бути незаперечним;
·         - посміхатися, особливо працюючи зі слабкими учнями;
·         - постійно стежити за своїм мовленням;
·         - бути добрим, але не добреньким; вимогливим і чесним щодо всіх учнів;
·         - постійно дізнаватись щось нове із книг, журналів, телебачення, Інтернету; якнайбільше розповідати учням на уроці, не  боючись, що вони не зрозуміють;
·         - крім традиційних форм роботи, використовувати сучасні технології, не забуваючи про досвід учителів-новаторів, ноу-хау в роботі;
·         - працювати під гаслом “Класна робота в зошиті учня не повинна мати помилок”;
·         - розвивати в собі важливу якість – вислуховувати учня до кінця, не підказуючи, не підводячи учня до правильної відповіді підказками;
·         - не давати учням контрольних робіт, знаючи, що половина класу не впорається;
·         - не демонструвати свою любов до окремих учнів;
·         - пробачати витівки, не нагадувати наступного дня учневі про те, що трапилося;
·         - нічого не забувати, щоб діти не могли сказати: “А Марія Іванівна забула”;
·         - у жодному разі не висловлюватися про колег погано, не критикувати їх у присутності учнів;
·         - співпрацювати із батьками як помічниками у роботі, не скаржитися їм принагідно на їх дітей;
·         - одягатися ошатно, зі смаком, частіше змінювати робочий костюм;
·         - намагатися працювати без негативних оцінок, адже такі оцінки вчитель ставить самому собі за невміння навчити;
·         - не боятися брати участь у різноманітних конкурсах;
·         - знати, чого вчити та як найкраще вчити;
·         - завжди відстоювати своїх дітей, а не сварити їх привселюдно – це ваші діти, а ви – їхня шкільна мама;
·         - ніколи не дозволяти дітям пліткувати про батьків, і самому також не сварити батьків при дітях;
·         - пам’ятати, що кожний з учнів – це унікальна й неповторна особистість;
·         - не забувати, що учень – не “чистий аркуш паперу”, а особистість, яка має власний життєвий досвід, свої погляди й особистий досвід у вигляді емоцій, почуттів, переживань.
Слід навчитися:
·         - варіювати голосом, берегти і намагатися не напружувати його;
·         - обирати ті форми роботи, що допомагають досягти результату на уроці, а для цього потрібно відмінно знати методики викладання предмета;
·         - розв’язувати будь-яку складну ситуацію;
·         - на уроці працювати зі слабкими й сильними учнями;
·         - працювати над мовленнєвими помилками учнів не тільки на уроці, але й поза ним;
·         - детально продумувати урок, але акцентувати увагу учнів не тільки на уроці, але й поза ним;
·         - детально продумувати урок, але акцентувати увагу учнів на головному, тобто на тому, чого ви повинні навчити їх;
·         - використовувати картки там, де вони доречні, а не під час фронтальної роботи із класом, де можуть і повинні брати усі учні;
·         - берегти час на уроці;
·         - організовувати урок у такий спосіб, щоб учні сказали: “Як швидко минув урок!”
Важливі моменти для виконання на “автоматі”
·         - Починати урок завжди вчасно.
·         - Завжди бути готовим до уроку.
·         - Приходити до класу хоча б за 15 хв до дзвінка, щоб перевірити стан кабінету, готовність дошки, учнів, зробити записи в журналі, відповісти на можливі запитання учнів та ін.
·         - Обов’язково записувати на дошці тему уроку й домашнє завдання; стежити, щоб усі учні записали домашнє завдання до щоденників.
·         - Розподіляти увагу в такий спосіб, щоб на будь-якому етапі уроку тримати в полі зору весь клас, запитуючи учня, якщо він відволікається або розмірковує про щось особисте.
·         - Не зневажати записами на дошці, навіть нескладними кресленнями, малюнками, адже учень, яким би неуважним він не був, обов’язково перепише з дошки до зошита.
Самоосвіта
·         - Не боятися вчитися у своїх колег, в учнів, на семінарах і курсах, із книжок та журналів.
·         - Відвідувати уроки своїх колег, особливо в тих класах, де справи кепські. У такий спосіб, можна знайти відповіді на багато нагальних запитань.
Підготовка до уроку
·         - Готуватися до кожного уроку творчо, придумуючи щоразу щось цікаве.
·         - Докладно розробити конспект одного або декількох уроків. Нехай вони відрізнятимуться від звичайних уроків за формою, методами, насиченістю, цікавою інформацією, дослідами тощо.
·         - Готуючись до уроку, краще розв’язувати всі завдання на окремих картках; причому завдання з одного підручника – на картках одного кольору, з посібника – на картках іншого кольору. У такий спосіб створюється корисна картотека – розв’язник.
·         - Обов’язково передплачувати методичні журнали й газети, вести картотеку статей.
·         - Готуючись до кожного уроку, визначити мінімальну добірку основних запитань, понять і тримати їх у полі зору учнів протягом усього уроку. Аналогічно в кожній темі визначити основні поняття, багаторазово їх повторювати впродовж усієї теми.
·         - Застосовувати на уроках принцип “Нехай ті, хто знають, розкажуть тим, хто не знають”.
·         - Робочий кабінет повинен бути естетично оформлений, але не в яскраві кольори. У кабінеті вчитель повинен усе мати попідруч, щоб не займатися пошуком перед уроками або під час їх проведення. Це значно полегшує учителеві роботу з учнями


10 причин навіщо вивчати англійську мову
Як Ви могли відмітити, серед іноземних мов англійська стоїть на першому місці і вже давно вийшла на міжнародний рівень. Сьогодні всюди використовується англійська мова — начання, бізнес, подорожі, наука, інтернет, фільми і т. д.  Англійська об'єднує безлiч людей і допомагає отримувати знання iз великоï кiлькостi джерел інформації.   Якщо Ви все ще сумніваєтеся у користi вивчення англійської мови, то нижче представлено 10 причин, що допоможуть зрозумiти навіщо це Вам потрiбно.
1. Підвищення «вартості» на ринку праці. На яку роботу Ви б не влаштовувалися, найвірогідніше, зіткнетеся iз графою «Іноземні мови». При сьогоднішній конкуренції на ринку праці ця графа може зіграти на Вашу користь, якщо Ви знаєте іноземні мови. Зараз iснує багато міжнародних компаній, а також компаній, які співробітничають з іншими країнами.
2. Тренування пам'яті. Чим більше Ви працюєте iз пам'яттю, тим краще вона працює. В епоху інформаційного суспiльства як ніколи Вам згодиться хороша пам'ять, яку можна тренувати при вивченні іноземних мов.
3. Прослуховування музики. Адже як приємно розуміти, про що співає улюблений іноземний виконавець! І самі пісні стають цікавішими, коли слухаєш їх, розуміючи, про що в них співається.
4. Перегляд фільмів без перекладу. Маючи кабельне телебачення, Ви можете дивитися фільми і передачі багатьох країн. Але для цього, знову ж таки, Вам потрібно знати англійську, оскільки більшість телеканалів англійською мовою. І набагато цікавiше дивитися іноземні фільми без перекладу, оскільки чутний голоста інтонація акторів.
5. У відпустці спілкуватися на мові місцевих жителів. На відпочинку за кордоном Вам може дуже згодитися знання англійськоï, оскільки Ви легко зможете порозумітися з іноземцями, щоб поспілкуватися, або щось у них дiзнатися; під час екскурсій Ви знатимете, про що говорить екскурсовод; ви не загубитеся в місті, оскільки знаєте мову; Ви зможете легко знайти місце, що цікавить Вас, у місті; і, зрештою, краще пiзнаєте країну, спілкуючись iз ïï жителями.
6. Читання спеціальної літератури. В основному досить малу частину літератури перекладають російською мовою (а украïнською ще менше), що позбавляє Вас можливості пізнавати цiнну інформацію. А якщо навіть і перекладають літературу, наприклад, яка Вам потрібна для навчання або роботи, то переклад затримується, як правило, на рік-два (середньостатистичний термін підготовки і перекладу на російську) і інформація вже встигає застаріти. Спеціалізовані сайти теж в основному англомовні. Знання мови (навіть часткове) істотно підвищує можливості здобуття потрібної інформації.
7. Розширення кола спілкування. Інтернет як ніколи розширив можливості зв'язку, тепер можна легко спілкуватися з людиною iз будь-якої країни. Знання англійськоï допомагає знайти цікавих друзів і розширити коло знайомств, завдяки чому життя стає яскравішим і насиченiшим.
8. Життя стає яскравiшим. Майже в кожної людини є хобі, що наповнює ïï життя цікавими та захоплюючими моментами. Чудове хобі — вивчати іноземну мову. Коли незнайома раніше мова стає доступною, Ви можете зрозуміти інших і виразити себе, коли з'являється така можливість.
9. Чудова можливість заробити. Якщо знаєте англійську, то можете займатися перекладом (спеціалізованоï літератури, лекцій, листiв, рефератiв, статей, документів), при цьому, заробивляючи грошi.
10. Додатковi можливостi. Знати яку-небудь iноземну мову нiколи не завадить, адже це розширює горизонт Ваших можливостей у житті. Ніхто з нас не знає, яку користь ці знання можуть принести Вам завтра.
Якщо Ви знайшли для себе вагомі причини для вивчення англійськоï мови, то запрошуємо Вас здiйснити захоплюючу подорож в світ англійської мови і переконатися самим у користі знання англійської мови! Зараз існує велика кількість методик, курсів і учбової літератури, які можуть допомогти Вам у навчанні.



Немає коментарів:

Дописати коментар